Mateřská školka ve Starém Hrozenkově byla zřízena v roce 1962 namísto tehdejšího žňového útulku, který v obci fungoval. Zabezpečoval péči a starostlivost o děti na sklonku léta, kdy vrcholily žňové práce na poli. Maminkám se zalíbilo mít o děti přes den postaráno, a tak se zasadily o vznik mateřské školy s téměř celoročním provozem.
První ředitelkou byla tehdy jmenována paní Věra Melicharova-Keňova. Školka byla umístěna v budově bývalé školy. Tyto prostory však časem přestaly vyhovovat, byly nedostačující. Po dlouhé době a ještě delších průtazích byla konečně v roce 1987 mateřská školka přemístěna do adaptovaného rodinného domku č. 220 v části obce Skalky. Tu pak ještě následovala přístavba velké herny pro děti (1994).
A v této téměř nezměněné podobě vesnické jednotřídky naše školka zůstává i dnes. Dnešní kapacita školky je 24 dětí, což je dostačující pro pokrytí požadavků rodičů z Hrozenkova, ale i přilehlých Vápenic, Žítkové a Vyškovce.
Od roku 1976 je ředitelkou místní školky paní Marcela Surová. Pod jejím vedením se školka v posledních letech zapojila do programu ekologické výchovy. Děti se tak učí lásce k přírodě a všemu živému, poznávají a seznamují se s bezprostředním okolím, učí se mít rádi to, co je pro náš kraj a Kopanice typické. Tak např. v loňském roce plnily děti ekoprojekt Louka. Pozorovaly a učily se poznávat luční květiny, hledaly jejich vyobrazení v atlasech, malovaly je a potom vystavovaly ve školce či za pomoci paní učitelky kytičky i fotografovaly. Společně si o nich povídaly, učily se o nich nové básničky a písničky. Záměrem projektu bylo poskytnout dětem skutečný prožitek a obohatit je o novou zkušenost.
Zvláštní částí projektu Louka bylo pozorování vstavačů-kukaček, zákonem chráněných květin, které se vyskytují právě u nás, v CHKO Bílé Karpaty. Děti z mateřské školy o nich říkají: ".. připomínají drobné hyacinty, které mají naše maminky v zahrádkách. Mají krásnou růžověfialovou barvu. Jsou křehké a nehodí se do kytičky, protože potřebují hodně vody a nejlépe jim to stejně sluší v přírodě. Naučili jsme se, že je nemáme trhat. Pozorovali jsme je, těšili jsme se z nich a máme radost, že rostou právě u nás a každé jaro si k nim můžeme přivonět. Spojíme ruce - velké i ty maličké a budeme je chránit a opatrovat, aby se jim u nás dlouho líbilo.."
Dlužno říci, že autorkou dílčího projektu Vstavače je paní ředitelka Surová. Při projektech ekologické výchovy paní ředitelka spolupracuje s místním Informačním střediskem pro rozvoj Moravských Kopanic. Toto sdružení se každoročně podílí na uspořádání BIO dožínek v naší obci a tentokrát umožnilo dětem ukončit jejich celoroční práci na projektu Louka zajímavým celodenním výletem do Vlachovic. Děti se mohly podívat do ovčí farmy, navštívit chov koníků a posedět v pravé valašské dřevěnici. Snad se i napřesrok najdou lidé, ochotní spolupracovat, př. podpořit takovouto formu rozvíjení pozitivního vztahu dětí k přírodě a svému okolí.